Термін служби килиму
Якщо говорити коротко, то термін служби килима залежить від матеріалу виготовлення та умов експлуатації.
Але кожен з цих факторів гідний окремого розгляду, оскільки володіє своїми нюансами.
Тому давайте зупинимося на них детальніше.
Скільки служать килимові вироби в залежності від матеріалу
Поліпропіленові - в залежності від типу волокна: з найдешевшого (BCF) - до 5 років, а з тих, що подорожче (хіт-сет, фризе) - до 10 років.
Всі ці терміни - орієнтовні, так як за фактом вони залежать від того, наскільки умови експлуатації будуть відповідати характеристикам виробів.
Як змінюється термін експлуатації килимів в залежності від умов
Крім матеріалу виготовлення, на довговічність килима впливає те, в якій мірі умови зберігання і використання відповідають таким параметрам вироби, як тип, висота і щільність ворсу.
* Наприклад, термін служби пухнастих Шеггі-килимків різко скорочується, якщо стелити їх на місцях, де часто ходять, особливо - у взутті.
Тоді як безворсовие циновки з поліпропілену з низьким ворсом будуть служити на аналогічній ділянці роками.
В цілому ж можна виділити такі закономірності:
Середньо- і довговорсові килимові вироби краще не стелити на прохідних ділянках. Як уже було згадано вище, для таких місць більш придатними є безворсовие і нізковорсовие килими.
Чим щільніше ворс, тим довше він зберігає свою структуру і привабливий зовнішній вигляд - це актуально для килимових виробів з будь-якою висотою ворсу, особливо якщо на них стоять меблі.
Використання противоскользящей підкладки - це не тільки спосіб надійно і безпечно зафіксувати виріб, але і можливість забезпечити додаткову амортизацію, за рахунок якої килим буде зношуватися набагато повільніше.
Правильна і своєчасна чистка - обов'язкова умова повної реалізації експлуатаційного потенціалу килима.
Для виведення плям і серйозних забруднень краще звертатися в спеціалізовану хімчистку, а якщо такої можливості немає - використовувати кошти, які підходять для матеріалу виготовлення конкретно взятого килимового виробу.
Також варто відзначити, що підвищена вологість - ворог будь-якого килима, навіть якщо він виготовлений з синтетики. Крім прямих сонячних променів, волога - один з найбільш серйозних факторів, що скорочують термін служби.
* Тому не варто стелити килимове виріб у ванній кімнаті. На кухні - також небажано, тому що крім підвищеної вологості великий ризик ще і появи плям, які доведеться виводити.
Втім, як варіант, можна використовувати для цього поліпропіленові килимки, які нескладно почистити або замінити новими.
Ми сподіваємося, що надана вище інформація допоможе вам продовжити термін придатності килима, і багато років прослужить чудовою прикрасою вашого будинку!
!